OKOLÍ | Ubytování v okolí Českého Krumlova

OKOLÍ

Obec Zátoň má velmi strategickou polohu pro aktivní rodinnou dovolenou v každém ročním období. Ať už chcete vyrážet na cyklistické výlety, pokořit některé jezy řeky Vltavy, lyžovat v nejvybavenějším jihočeském středisku, a nebo si pouze odpočinout od městského života, je pro Vás naše chalupa ideální volbou.

 

Zátoň v létě

Velmi oblíbenou prázdninovou lokalitou je Lipensko. Do obce Lipno nad Vltavou se dostanete za necelých třicet minut. Vodní nádrž Lipno láká návštěvníky z celého světa a představuje vyžití pro celou rodinu. Koupání, yachting, windsurfing, cyklostezky a mnoho dalšího naleznete právě zde. Dále krytý bazén a nejnavštěvovanější atrakce pro celou rodinu Stezka korunami stromů.

Stále oblíbenější je v letních měsících sjíždění řeky Vltavy na raftech či kánoích. Pro pohodlněji strávenou dovolenou, než v přeplněných kempech doporučujeme si rezervovat naší chalupu a domluvit si půjčení lodí včetně odvozu ze Zátoně do Vyššího Brodu.

 

Cyklostezky Krumlovska

Součástí chalupy je garáž, do které si pohodlně a bezpečně uložíte Vaše kola. Mnoho výletů do krásné okolní přírody začíná přímo před chalupou Hubertus.

 

Zátoň v zimě

Již zmiňované Lipno nad Vltavou poskytuje i zábavu pro zimní dovolenou. Skvěle vybavený rodinný lyžařský areál a desítky kilometrů upravených běžkařských tratí, to je Lipno v zimě. Pokud to sněhové podmínky umožní, je možné vyrážet na běžky přímo od chalupy. Zároveň Zátoň je již jakési předhůří Šumavy a proto je zde mnoho kopců, které v zimě přímo vybízejí k sáňkování.

Lyžování v Rakousku

Rakouský Sternstein se nachází asi 29 km od chalupy Hubertus v těsné blízkosti státních hranic. Skiareál je vybaven lanovkou, která je kombinována se sedačkou a kabinou. Na vrcholu o nadmořské výšce 1122 m nad mořem se rozhodnete pro jednu ze tří upravených sjezdových tratí. Oblast Bad Leonfelden – Sternstein je také vybavena upravenými běžkařskými tratěmi o délce kolem 25 km.

 

Celoroční aktivity v Zátoni

Město Český Krumlov je pouze 20 minut jízdy autem od chalupy Hubertus a je zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. Malebné město si nejen svými aktivitami, ale i historickým významem zajišťuje největší návštěvnost zahraničních turistů z celého Jihočeského kraje. Svou uměleckou historií především láká na Otáčivé hlediště v zahradách zámku, nebo Egon Schiele Art Centrum.

 

Rožmberk nad Vltavou

Do města z 13. století dojedete autem za necelých patnáct minut, za návštěvu rozhodně stojí místní hrad.

 

Vyšší Brod

Zde se nachází cisterciácké opatství, které patří mezi nejkrásnější a nejautentičtěji dochované kláštery v českých zemích. Dále historické centrum města, poštovní muzeum a mnoho značených tras, jak pro pěší, tak pro cyklisty, jistě splní Vaše očekávání.

 

České Budějovice

Krajské město poskytuje mnoho celoroční zábavy, zároveň zde najdete veškerou občanskou vybavenost, obchody, lékaře, či plovárnu s tobogánem.

Vzdálenosti:

 • Restaurace - 360 m / Sporthotel Zátoň
 • Market - 7,5 km / Flop Větřní
 • Řeka - 150 m po silnici

 • Nejbližší vodácké kempy:
  1. Minikemp a občerstvení - 150 m / pivní stánek pro vodáky
  2. Branná - 1,6 km proti proudu řeky Vlatvy
  3. Vltava - 1,8 km po proudu řeky Vltavy

 • Zastávka autobusu - 500 m / spojení Frymburk - Praha, Na Knížecí
 • Golf - 13 km Svachova Lhotka, Český Krumlov
 • Krytý tenis - 14 km Český Krumlov
 • Skiareál Lipno lanovka - 26 km
 • Kostel - 200 m / svatého Jana Křtitele

 • Hrad Rožmberk nad Vlatvou - 12,4 km